Oto Klima

Grup Doğan Otomotiv

Oto Klima Gazı Dolumu ve Tamiri Alanında Uzman ve Deneyimli Kadromuzla Sizlere Hizmet Sunmaktayız.

Yaz ve Kış Mevsimlerinde Daha Rahat Yolculuklar İçin Klima Bakımını Mutlaka Yaptırmanız Gerekir.

Grup Doğam Otomotiv Firmamız Bu Alanda sizlere en iyi hizmeti sunmak için 7/24 sizlere hizmet sunmaktadır.

Detaylı Bilgi İçin;

Oto Klima

Otomobillerin kullanımı ile alakalı olarak gerekli bilgiye sahip olunsa bile kişilerin genel olarak klima kullanımı konusunda ihmalkar davranabildikleri bilinmektedir. Siz de bu konu hakkında sıkıntı yamamak ve uzun sürelerce aracınızın klimasını sorunsuz bir biçimde kullanmak isterseniz kesinlikle firmanızın size vermiş olduğu yönergelere uyum sağlamayı ihmal etmemelisiniz. Özellikle yaz mevsiminde klimanın aktif bir biçimde kullanılmasının üzerine bir de kullanım sırasında meydana gelen ihmaller eklenirse durumun daha da can sıkıcı olabileceğini unutmamalısınız. Konu ile alakalı olarak gerekli bilgileri alabilmek için öncelikle kendi firmanız ile iletişime geçmeniz sizin için daha mantıklı olacaktır. Oto klima sisteminde bulunan bütün özelliklerin kullanım prosedürlerine uygun şekilde uygulanması gerekmektedir.

Klima Kullanımı ve Akü

Oto klima kullanımı ile akü arasında bulunan ilişki bilinmezse kullanım konusunda farklı sıkıntılar meydana gelebilir. Öncelikli olarak klimanızın performans kaynağı olarak akünüzün oluğunu bilmelisiniz. Klima ne denli fazla çalışırsa akünüze binen yükün de o derece yüksek olacağının altının çizilmesi gerekmektedir. Siz de bu konuda gerekli olan bilgileri kısa bir zaman diliminde kedi anlaşmalı olduğunuz firma ile kısa sürede elde edebilirsiniz. Klimanın kullanımı sırasında hem temizliğine hem de performans kaynağı olan akünü bakımına çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Ancak bu biçimde kişilerin cihaza zarar vermeden hizmet alma imkanları bulunmaktadır. Oto klima sistemi ile alakalı olan detaylar bu biçimdedir.

Ankara Oto Klima Gazı

Otomobil kullanıcıları için klima, mutlaka olması gereken unsurlardan birisidir. Klima, yolculuğun daha rahat ve konforlu bir şekilde yapılabilmesi için gereklidir. Bu rahatlığın ve konforun da tam anlamıyla elde edilebilmesi için klimanın tam randımanla çalışması gerekmektedir. Klimalar genel anlamda bakıldığında sadece soğutucu özelliğiyle biliniyor olsa da aslında ısıtıcı özelliği de bulunmakta ve yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. İşte bu soğutma ve ısıtma işlemlerinin doğru bir şekilde çalışabilmesi için klimanın da tam randımanla çalışıyor olması gerekecektir.

Ankara gibi büyük şehirlerde klimaların herhangi bir randıman sorunu yaşamadan çalışıyor olması oldukça önemlidir. Özellikle trafik yoğunluğunun çok fazla olduğu bu bölgelerde klimanın çalışmaması, daha farklı sorunların ortaya çıkmasına neden olabilecektir. Ankara oto klima gazı ihtiyacı, günümüzde en yaygın talep edilen ihtiyaçları arasında yer almaktadır. Klima gazına olan ihtiyaç aynı zamanda sürücülerin daha sağlıklı bir şekilde araç kullanabilmelerine yardımcı olacaktır. Araç kullanan kişiler, özellikle sıkıcı hava koşullarına ayak uydurabilmek için klimalarını açarak seyahat etmeyi tercih etmektedir. Bu durumda klimadan yeterince randıman alınamaması yolculuğu da çekilmez hale getirecektir.

Klimanın herhangi bir sorun oluşturmadan çalışabilmesi için ilk olarak gaza ihtiyacı olacaktır. Klima gazının yeterli seviyede olması, klimanın düzenli bir şekilde çalışmasına yardımcı olacaktır. Bununla birlikte klimanın iyi çalışmadığı fark edilirse muhakkak gazında bir eksilme ya da bitme durumunun yaşanmış olduğu bilinmelidir. Normal şartlarda bir klimanın gazının eksilmesi ya da bitmesi söz konusu olamaz.

Kaçak tespit işlemi yapılmalı

Bununla birlikte klima akşamlarından herhangi birisinde kaçak olması durumunda mevcut gaz azalacağı için yeterince iyi performans alınamayacaktır. Bu durumda yapılacak tek şey Ankara oto klima gazı hizmeti sunan firmalardan yardım talep etmek olacaktır. Bu firmalara gittiğiniz zaman direkt olarak klima gazının basılması söz konusu değildir. Eğer klima gazından herhangi bir eksilme varsa o zaman ilk olarak bu eksilmenin neden kaynaklanmış olduğu tespit edilmelidir. Eğer bu tespit işlemi yapılmadan gaz basımı gerçekleştirilirse tekrar aynı kaçak bölgeden gaz salınımı yaşanacağından dolayı yeniden azalma ortaya çıkacak ve yine yeterince performans sağlanamamış olacaktır.

Bu konuda uzman kişiler tarafından yapılan çeşitli testler sonucunda, kaçak olan bölge tespit edilir ve sonrasında bu sorun ortadan kaldırılır. Bunun sonrasında da gaz tamamen boşaltılarak vakumlama işlemi yapılır. Bu işlemin sonrasında ise yeterli seviyede gaz basımı yapılarak işlem sona erdirilir. Yeni gaz basımı sayesinde artık klima herhangi bir sorun çıkarmadan çalışacaktır.

Ankara oto klima gazı, basım işleminin yaptırılmasının ardından aracınızı yeniden konfor ve rahatlık içerisinde kullanabilmek keyfini yaşayabilirsiniz. Gaz basımı için muhakkak bu konuda uzman olan kişilerden yardım talep etmeniz gerekmektedir. Gaz basımı sırasında yapılabilecek hata neticesinde yeterince verim elde etmeniz de mümkün olmayacaktır.

Özellikle gaz basımı öncesinde herhangi bir kaçağın olup olmadığının kontrol edilmemesi, basılan gazında boşa gitmesi anlamına gelecektir. Ayrıca herhangi bir kaçak bulunmuyor olmasına rağmen yeteri seviyede gaz basılmaması durumu da performansı olumsuz yönde etkileyecektir. Bunun için bu konuda deneyimli ve tecrübeli kişilerden yardım talep etmeniz aynı zamanda başarılı bir şekilde işlemleri sonuçlandırmanız anlamına gelecektir. Aksi takdirde yapılan işlemlerin boşa gitmesi bir yana maddi kayıp ve zaman kaybı yaşamanızda söz konusu olacaktır. Bu durumda farklı sorunlarında ortaya çıkması muhtemel olacak ve daha fazla kayıp yaşamanız gerçekleşmiş olacaktır.

YOL TARİFİ HEMEN ARA